personal-counselor-s-710400

Chronická nádcha je zápalovým ochorením sliznice nosovej dutiny, ktoré trvá dlhšie ako 2 mesiace. Na vzniku chronickej nádchy sa môže podieľať viacero rôznych faktorov ako sú alergie, imunitné defekty, opakované (neliečené) akútne infekcie, suché teplo, nesprávna (dlhodobá) liečba niektorými druhmi liekov a iné.

Medzi najčastejšie príznaky chronickej nádchy patrí suchosť sliznice nosa, výtok z nosa, svrbenie nosa a okolia a to čo nás sužuje asi najviac – opuch a upchatie (nepriechodnosť) sliznice dýchacích ciest. Výskyt tohto ochorenia teda môže súvisieť aj s častým používaním klimatizácie alebo zdrojov suchého tepla, zvýšeným výskytom prachu, alergénov či cigaretového dymu v priestore, kde sa človek nachádza.

Liečbu chronickej nádchy môžeme rozdeliť na chirurgickú a nechirurgickú.

Samozrejme, v prvom rade je potrebné určiť a odstrániť vyvolávacie faktory. V modernej podpornej liečbe chronickej nádchy majú nenahraditeľné miesto práve nosové výplachy.

Aliamare® sliznicu nosa zvlhčuje, čím dokáže odstrániť nepríjemné prejavy a súčasne intenzívne potláča zápalový proces. Je teda vhodný tak na prevenciu tohto čoraz rozšírenejšieho ochorenia ako aj na už rozvinutú chorobu.